Přehled masáží

Lymfatické Masáže

Lymfatická ruční masáž je speciální ruční masáž, která má vynikající léčební, detoxikační, regenerační, relaxační a kosmetický efekt. S pomocí jemných technik pod určitým tlakem, tempem a sekvencí specifických hmatů aktivuje lymfatický (mizní) systém těla. Lymfatický systém je přetížen stresem, nedostatkem pohybu, špatným (mělkým)dýcháním, pitím a nesprávným stravováním, kouřením, nošením těsného oblečení, jednostrannou zátěží (např. dlouhé stání) nebo je narušen po operaci, úrazunebo po myokardu infekční choroby.

Relaxační Masáž

Klasická relaxační (regenerační) masáž uvolňuje masírované svalstvo, povzbuzuje krevní oběh, tím obohacuje krev kyslíkem, zlepšuje výživu buněk a zvyšuje elasticitu svalstva. V rovině duševní má klasická masáž blahodárný vliv na nervovou soustavu a celkově pozitivně ovlivňuje psychický stav člověka. Odstraňuje únavu, stres, nespavost, bolesti hlavy, navozuje příjemné pocity a působí velmi relaxačně. Klasická masáž je prováděna na celé tělo nebo jen na vybrané části (záda, krk, šíje,horní a dolní končetiny...). Klasická masáž je vhodná při přepracovanosti, stresu či bolestech zad. Při této masáži se využívá velká škála hmatů a tahů, které mají blahodárný účinek na masírovaného. Přispívá zejména k obnovení zdraví a správné funkci svalů a kloubů. Doporučuje se pravidelná aplikace této masáže (1–2x týdně) neboť dochází k velice podnětným účinkům na krevní oběh, metabolismus, vylučovací systém i centrální nervový systém. Klasická masáž hraje důležitou roli zejména při prevenci řady onemocnění pohybových, ale i při chřipce. Má velice blahodárný relaxační účinek, neboť při masáži se masírovaný velice příjemně uvolní a tak působí i na psychiku masírovaného.

Stimulační Masáž

Stimulační reflexní masáží dosáhnete snadno a rychle uvolnění a relaxace Vašich svalů. Pro celkové povzbuzení a harmonizaci těla. Působí proti únavě a stresu. Pro povzbuzení organismu, zrychlení látkové výměny, uvolnění lymfatických cest, pro rekondiční i kosmetické masáže. Po stimulační masáži se cítíte plmi energie.

Aroma Masáž

Aroma masáž, také nazývaná aromaterapeutická masáž, je relaxační masáž spojená s léčivým účinkem éterických olejů, podporuje zdraví, ulevuje při zátěži a stresu, posiluje imunitu organizmu a harmonizuje tělo i psychiku, celkově uklidňuje. U aroma masáže se kombinují účinky dotyku se silou čichových vjemů. Tato terapie je klidná, příjemná, relaxační a psychicky i fyzicky uvolňující. Vysoce účinné esenciální oleje pronikají do těla přes pokožku a zároveň jsou vdechovány. Při masáži se éterické oleje z pokožky dostávají do lymfatického a krevního řečiště. Éterické oleje jsou vonné koncentrované výtažky z rostlin, získávají se tradičními metodami jako jsou destilace a lisování za studena,které uchovávají terapeutické vlastnosti rostliny. Různé části rostlin – květy, plody, kořeny, listy, kůry, dřevo – obsahují éterický olej a dávají nám tak nejúčinnější přírodní léčebné prostředky. Každý olej má své jedinečné vlastnosti, kterých se využívá pro specifické účely, některé vlastnosti jsou mnohým olejům společné – jsou antiseptické a většina z nich má silné protivirové a antibakteriální účinky. Některé oleje stimulují tělo, mysl čiemoce, jiné naopak zklidňují. Éterické oleje jsou vybírány do masážní směsi pro každého klienta cíleně tak, aby napomáhaly odstraňovat jeho zdravotní potíže a uvedly jeho organismus do rovnováhy.

Medová Masáž

Medová masáž je nejen příjemným prostředkem a relaxací po náročném a stresujícím dni, ale také prostředkem, který dokáže lidské tělo zbavit škodlivých toxinů. Díky silným účinkům medu a správných kompresních masérských hmatů na pokožku těla se masáží tělo očistí od choroboplodných zárodků, dojde k vyčištění zanesených pórů a pokožka se prokrví. Na základě detoxikační metody dochází postupně k odstraňování nashromážděných škodlivých usazenin a toxinů z hloubky tělesných tkání. Medová masáž se osvědčila v především v léčbě civilizačních chorob, z nichž můžeme jmenovat revmatická onemocnění svalů a kloubů, žaludeční a střevní poruchy, chronicky únavový syndrom, bolest hlavy a migrénové stavy,deprese, jaterní choroby, slabost ledvin, kožní problémy, neplodnost či menstruační potíže. Medová masáž se provádí na zádech pacienta, jelikož totomísto patří k částem lidského těla, ve kterém je ukryto největší procento reflexních zón, díky kterým se z těla odvede nejvíce škodlivin. Medovou masáž je možno dále vykonávat na stehnech, hýždích, kloubech, kolenech či obličeji. Při reflexních masážních hmatech se začne aktivovat funkce, kterápřispívá k vylučování škodlivin z organismu prostřednictvím ledvin, střev a pokožkou vycházejí ven z těla.

Čokoládová Masáž

Teplá čokoládová terapie je velmi účinná, pokožka je po ní vyživená a vypadá mladší. Navrátí se jí jemnost a pružnost, vrásky se vyhladí. Čokoládová masáž napomáhá ke zmírnění celulitidy a celkově má příznivý vliv na formování postavy a odplavení toxických látek z těla. Stejně jako při konzumaci ovlivňuje tvorbu tzv. hormonů radosti. Neváhejte si dopřát tuto skvělou kúru. Čokoládový rituál je balzámem na nervy a pokožku trpící povětrnostními podmínkami.Vonět budete ještě druhý den a příjemný pocit bude dlouho přetrvávat. Po kvalitně provedenémedové masáži se klient cítí lehce, příjemně, uvolněně a mírně unaven, pokožka vykazuje známky jemnosti, hladkosti a příjemné medové vůně.

Kávová Masáž

Masáž pro odstranění celulitidy, formování postavy a zlepšení kvality pokožky. Jemný kávový peeling odstraní odumřelé keratinové buňky a připraví tělo pro zeštíhlující zábal. Tato emulze obsahuje speciální kombinaci přírodních látek z mořských řas, guarany, listnatce kopinatého a citroníku. Zábal zlepší krevní oběh, pomáhá formovat postavu a zbaví tělo toxických látek. Odstraňuje pomerančový vzhled kůže. Následuje masáž kávovým olejem, která napomáhá odbourání podkožního tuku. Po absolvování kávové masáže se budete cítit svěží a plní energie.